HomeДЕНЕШНАСветНа претседателската дебата Трамп ја доведува љубовницата на Бил Клинтон?

На претседателската дебата Трамп ја доведува љубовницата на Бил Клинтон?

4432914_donald-tramp-f2jpg

Републиканскиот кандидат на претседателските избори во САД открива дека на првата дебата со противничката Хилари Клинтон ќе ја повика поранешната љубовница на нејзиниот сопруг, Џенифер Флауерс. На таквото прво соочување на претседателските кандидати, најавено за понеделник, во прв ред во публиката би можела да се најде поранешната партнерка на Бил Клинтон, најави Доналд Трамп на Твитер.

tvit-f1

Трамп ја повикал Флауерс преку социјалните мрежи откако Хилари Клинтон на дебатата го повика милијардерот Марк Кубан, голем критичар на работата на Трамп. Личниот асистент на поранешната манекенка преку мејл потврдил за порталот „Buzzfeed News“ дека Џенифер Флауерс ќе присуствува на дебатата.

dzenifer-flauers-f2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com