HomeГИГА БАЈТСмартфонНа површина исплива уште смартфон на Nokia со Android

На површина исплива уште смартфон на Nokia со Android

На Geekbench се појави уште еден засега мистериозен Nokia D1C смартфон со Android оперативен систем за кој се открива само дека ќе има осум-јадрен Snapdragon 430 процесор, 3 GB RAM и Adreno 505 GPU, додека пак софтверот е основан на најновата верзија на Android 7.0 Nougat. Затоа наскоро очекуваме повеќе детали за Nokia D1C како еден поквалитетен смартфон од средната класа.

Извор: telefoni.mk

POST TAGS:
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com