HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНа автопатот Велес-Скопје: Верижен судир на пет возила, има повредени

На автопатот Велес-Скопје: Верижен судир на пет возила, има повредени

На автопатот Велес-Скопје пред наплатната рампа Отовица, утрово се судриле пет патнички возила, три со прилепски регистарски таблички и две со кавадаречки регистарски таблички, при што биле повредени шест лица, кои по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување.

Екипа на СВР Велес направила увид на местото на сообраќајката.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com