HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМузичарот Маџиров по тешката сообраќајка се наоѓа на неврохирургија

Музичарот Маџиров по тешката сообраќајка се наоѓа на неврохирургија

zoran-magirov

Музичарот Зоран Маџиров вчера учествуваше во тешка сообраќајна несреќа во која се здоби со опасни повреди на главата каде имал обилно крварење и веднаш е префрлен на неврохирургија.

Сообраќајката се случила вчера во 16.10 часот на магистралниот пат А-4 Штип – Радовиш на 2км после крстосница 20км, во насока на движење кон Радовиш, при разминување на Влекач „Даф“ со кумановски регистарски ознаки и Приклучно Полуприколка „Шмитз“ управувано од Н.А.(1977) од Куманово и патничко возило „Мерцедес Е-220“ со струмички регистарски ознаки кое го управувал Зоран Маџиров од Струмица.

Маџиров сеуште е во критична состојба.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com