HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМурињо суспендиран, нема да ја води екипата против Свонси!

Мурињо суспендиран, нема да ја води екипата против Свонси!

d34749cb640503564020161102235544

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо е суспендиран на еден натпревар и е казнет со 50.000 фунти поради недолично однесување. Фудбалскиот сојуз на Англија соопшти дека Жозе Мурињо е казнет бидејќи го навредувал судијата Марк Клатенбург за време на полувремето на натпреварот против Барнли, натпревар кој беше одигран во саботата во рамки на Премиер лигата.

Жозе Мурињо поради тоа нема даја води екипата во недела на гостувањето кај Свонси во 11 коло од англиското првенство.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com