HomeДЕНЕШНАРегионМухаџери со борци од ИСИС се крие во Скопје

Мухаџери со борци од ИСИС се крие во Скопје

Косовскиот весник Коха Диторе пренесува дека Лавдрим Муџахери заедно со Ридван Хаџифит и уште пет борци се кријат во скопски села. Тие во Сирија се бореле на страната на ИСИС, а во изминатите недели се вратиле на Балканот. Информациите се добиени од повеќе разузнавачки служби, вклучувајќи ја и косовската. Според Коха Диторе повеќе балкански борци се повлекуваат од фронтот во Сирија поради засилените воздушни напади на Русија.

Извор: Коха Диторе

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com