HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМртов маж пронајден во двор од семејна куќа, еден осомничен за убиство

Мртов маж пронајден во двор од семејна куќа, еден осомничен за убиство

policiska-lenta-1

Во полициската станица во Крушево, вчера било пријавено дека во селото Алданци има починато лице. Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека пред семејната куќа во селото Алданци, во двор има машко лице со повреди на главата и без знаци на живот, информира попицијата.

Од страна на медицинска екипа од Здраствен дом Крушево констатирана е смрт на М.П.(52). За настанот известен е Јавен обвинител од ОЈО-Прилеп кој изврши увид на местото на настанот со увидна екипа од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Крушево.

Во врска со настанот во полициска станица приведено е едно лице и се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com