Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМоторцикл прегази 7-годишно дете во Велес

Моторцикл прегази 7-годишно дете во Велес

Дете на возраст од седум години е прегазен вчера на улицата „Ангел Мишев“ во Велес. Моторцикл марка „Линдгбен“ без регистерски ознаки, управуван од 18- годишен велешанец ,удрил во детето кое се обидувало да ја премине улицата, соопштува портпаролот на СВР Велес.

Од Општата велешка болница, каде што е однесен прегазениот, велат дека детето има нагмечување на главата и градниот кош и дека за секој случај е оставено на хирушкото одделение 24 часа на опсервација.