HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМорган Шнајдерлин пристигна на Олд Трафорд за 35 милиони

Морган Шнајдерлин пристигна на Олд Трафорд за 35 милиони

Манчестер Јунајтед го одврза ќесето и му овозможи на Луј ван Гал драстично да го засили својот тим со Депај, Дармијан и Швајнштангер, а сега го донесе и најскапото засилување Морган Шнајдерлин кој пристигна од Саутемптон. За овој трансфер Манчестер Јунајтед најверојатно платил 35 милиони евра за да ги обезбеди услугите на францускиот репрезентативец во средниот ред.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com