Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМомче од Струмица со секс видео ја уценувал девојката

Момче од Струмица со секс видео ја уценувал девојката

Осомничениот В.С.(28) од с.Владаевци ја уценувал својата девојка дека доколку раскинат на социјалните мрежи ќе објави секс видео кое го направил без нејзино знаење. Откако клипот го објавил на Facebook и продолжил со заканите и врз нејзиниот внук бил пријавен во полиција по што бил приведен каде од јавен обвинител му е одредена мерка притвор. Против него ќе биде поднесена кривична пријава за сторено дело загрозување на сигурноста.