HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМладо момче загина, едно лице се бори за живот во кичевско Бачиште

Младо момче загина, едно лице се бори за живот во кичевско Бачиште

Едно лице загина, а уште едно се бори за живот во свлечиште предизвикано од градежни работи на пат во Кичево. Според информациите на Press24 денеска околу 11:15 часот во близина на селото Бачиште жртвата била удрена од багер, а покрај него, багерот удрил уште едно лице.

Тие итно биле префрлени во Медицинскиот центар во Кичево, каде едниот им подлегнал на повредите. Второто лице се наоѓа во критична состојба и лекарите се уште се борат за неговиот живот. Како што објавува порталот, се работи за 24 годишно момче (Башким Д.) од тетовско Челопек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com