Sunday, Mar 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМладо момче се самоуби во Куманово

Младо момче се самоуби во Куманово

Дваесет и седум годишен кумановец се обеси во стан во центарот на Куманово. Утрово, случајни минувачи пријавиле во полиција дека младо момче се обесило во стан од зграда лоцирана на локалитетот Гарнизон во централното градско подрачје на улицата „Борис Кидрич“.

Од СВР Куманово го потвдрија случајот и информираа дека кај нив бил пријавен во 05.45 часот. Полицијата извршила увид. На телото на момчето не биле видливи траги на насилство.