Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМладо момче пронајдено мртво во штабот на ДУИ во Тетово

Младо момче пронајдено мртво во штабот на ДУИ во Тетово

Утрово пронајдено е безживотното тело на Хусеини Н. од Тетово во просториите на изборниот штаб на ДУИ, во зграда на поранешниот Телеком. Се претпоставува дека има околу 20 години.

Според неофицијални податоци младиот човек работел како кенлер во кафе бар во Тетово, а животот си го одзел со бесење поради нерасчистени долгови кои ги имал. Јавен обвинител е излезен на местото на настанот и се очекуваат официјални податоци од теренот.