Saturday, Apr 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаМладите кошаркари без полуфинале, пораз и од Шведска

Младите кошаркари без полуфинале, пораз и од Шведска

Младите кошаркари го забележаа и вториот пораз на Европското Б првенство со што ги загубија шансите за пласман во полуфинале. Македонија е поразена од Шведска со 61:64 и пресудни беше лошата игра во првото полувреме и мини серијата од 13:2 потоа не беше доволна за целосен пресврт. Прв стрелец е Лофберг од Шведска со 22 коша. Македонија до крајот на првенството ќе разигрува за пласман од 5 до 8 место.