Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМлад прилепчанец загина во сообраќајна несреќа

Млад прилепчанец загина во сообраќајна несреќа

Младиот прилепчанец Н.М.(24) го загуби животот во сообраќајна несреќа која утринава во 6 часот се случила на патот Прилеп – Крушево. Тој со неговиот автомобил „рено меган“ излетал кај месноста Врбјани но, причините за несреќата се уште не се познати. Автомобилот бил најден во нивите кои се потопени во види, а според првичниот увид на телото на момчето немало траги од повреди, стои во соопштението на СВР Битола.