HomeДЕНЕШНАПолитикаМинистерот Јолевски на „Future Forces Forum“ во Прага

Министерот Јолевски на „Future Forces Forum“ во Прага

Министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски денеска ќе присуствува и ќе се обрати на „Future Forces Forum 2016“ во Прага, Чешка.

Во рамки на посетата на Прага, соопшти Министерството за одбрана, министерот Јолевски ќе оствари неколку билатерални средби, меѓу кои и со началникот на Генералштабот на чешките вооружени сили, генералот Јосеф Бечвар, како и со генералот Петр Павел, претседавач на Воениот комитет на НАТО.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com