HomeДЕНЕШНАПолитикаМиленко замолкнат од притисокот на АВМУ и странските амбасадори

Миленко замолкнат од притисокот на АВМУ и странските амбасадори

Во знак на протест и револт кон одлуките на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, како и за наводниот притисок на странските амбасадори, водителот Миленко Неделковски по десет години реши да замолчи во својата емисија каде вообичаено ги шиканираше сите политички противници, новинари и интелектуалци кои се неистомисленици, а притоа не штедеше навредливи и тешки зборови и обвинувања. Затоа во последната емисија реши да молчи и освен најавата не искажа никаков нов став.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com