HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМилан сака да ја искористи состојбата во Ливерпул, доведува стопер?

Милан сака да ја искористи состојбата во Ливерпул, доведува стопер?

Empoli's coach Giovanni Martusciello (R) and Milan's coach Vincenzo Montella (L) during the Italian Serie A soccer match Empoli FC vs AC Milan at Carlo Castellani stadium in Empoli, Italy, 26 November 2016.
ANSA/FABIO MUZZI

Виченцо Монтела сака засилувања на зима, а ќе видиме дали едно нив ќе пристигне од Ливерпул. Милан и Ливерпул веќе имаат заедничко искуство кога се трансферите во прашање, да се присетиме дека Марио Балотели направи трансфер во Ливепрул токму во Милан, но не успеа да се покаже во најдобро светло во англискиот клуб. Сега на повидок е нова соработка меѓу овие два клуба.

Имено, Мамаду Сако сигурно ќе го напушти Ливерпул во јануари, а Милан е само една од екипите која се споменува како негов следен тим. Покрај Милан, за услугите на Сако покажа и градскиот ривал Интер, а има интерес и од неколку клубови од Премиер Лигата како што е Вест Бром. Ќе видиме дали ќе дојде до трансфер на овој фудбалер, или ќе биде само позајмица во прашање.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com