HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМилан на зима доведува офанзивец од Јунајтед?

Милан на зима доведува офанзивец од Јунајтед?

Холандскиот фудбалер е на чекор од трансфер во Милан. Холандскиот репрезентативец е во немилост на Жозе Мурињо, речиси е извесно дека во Јунајтед нема да добие посериозна улога, па тоа Милан ќе се обиде да го искористи. Милан за неговите услуги ќе испрати понуда уште во јануари.

Не е познато колкава сума на пари милан е подготвен да му исплати на Јунајтед за услугите на Холанѓанецот, но на новите сопственици нема да им биде проблем тоа. Мемфис Депај е незадоволен, сака да си замине, а останува уште само Мурињо да му ја одреди цената и клубовите да постигнат конечен договор околу овој трансфер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com