Wednesday, Feb 26, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМик Џегер татко по осми пат!

Мик Џегер татко по осми пат!

Мик Џегер

Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ ќе стане татко по осми пат! 29-Годишната девојка на Мик Џегер Мелани Хемрик е бремена, а оваа информација ја потврди и портпаролот на Мик Џегер за медиумите. Мелани е балерина која настапува во Њујорк.

Mik-Dzeger-t

Рок легендата веќе има седум деца- Џорџија, Џејмс, Џејд, Елизабет, Лукас, Карис и Габриел, кои се со разлика од 45 до 17 години.