HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Влошување на временските прилики

МЕТЕО: Влошување на временските прилики

Првиот ден од оваа работна недела нема да ви внесе голем оптимизам доколку сте зависни од временските услови и сакате постојано да е сончево и пријатно бидејќи за понеделник се очекува влошување со мала нестабилност изразена со врнежи од дожд и засилен ветар. Утринските температури нема да бидат многу ниски и ќе се движат до 7 степени, но пладнето и вечерта нема да донесат ниту големо затоплување со максимални 14 степени, проследени со облаци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com