Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Високи температури со доза на облачност

Метео: Високи температури со доза на облачност

meteo soncevo so oblaci prolet

Временските прилики и во текот на викендот нема да претрпат големи измени, па така и денес ќе имаме високи температури меѓу 19 и 34 степени со тоа што попладне се очекува мала облачност, но таа нема да предизвика поголеми нестабилности со врнежи од дожд. Ветерот ќе биде умерен, а УВ индексот доста висок со вредност 8.