Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Цел ден променливо но, со повисоки температури

МЕТЕО: Цел ден променливо но, со повисоки температури

meteo prolet 2

Денешниот ден исто така ќе биде одбележан од променливо време, наутро очекувајте краткотрајна магла, особено во Скопје, а подоцна се предвидуваат облаци и послаби врнежи. Веќе од пладне може да се надеваме на поголемо разведрување и раст на температурите кои ќе се движат од 13 до 20 степени. Вечерта исто така ќе има повторно менување на временските прилики со ново заоблачување и засилен ветар.