Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Топло со можност за дестабилизација

Метео: Топло со можност за дестабилизација

oblacno3

Последниот работен ден ќе пројде во претежно топло време со температури до 32 степена, но веќе попладне постојат услови за дестабилизација со наоблачување и врнежи од дожд. Грмотевиците треба да најават променлив викенд со слични услови за врнежи во попладневните часови.