Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Разведрување и повисоки температури

Метео: Разведрување и повисоки температури

meteo soncevo jako leto (1)

Временските прилики веќе се стабилизирани и во текот на денешниот ден ќе има нешто повисоки температури над 30-от степен без облаци и можности за врнежи од дожд или пак засилен ветер. Тоа ќе биде најава за многу сончев празничен викенд што ќе биде добредојдено за сите кои ќе го искористат за патување и одмор.