Monday, Mar 19, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Продолжуваат пролетните температури сред февруари

МЕТЕО: Продолжуваат пролетните температури сред февруари

meteo prolet 2

Потопол февруари одамна не се памети, па така и денес ќе имаме прилично високи температури необични за овој период со максимални 18 степени во текот на денот проследени со умерена облачност и послаб ветер. Утрото ќе има облаци и просечната температура ќе се движи до 7 степени, а до пладне може да се опуштите со далеку потоплите периоди. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.