Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАМетео: Погледнете ги температурите за овој понеделник

Метео: Погледнете ги температурите за овој понеделник

Денес во Македонија ќе преовладува магливо утро проследено со ниска облачност и голема веројатност за позначајно расчистување на облачноста во доцните претпладневни часови. Сончево време се очекува на повисоките места во текот на целиот ден. Утринската температура ќе се спушти на нула, а мксималната температура ќе има вредности помеѓу 10 и 12 степени Целзиусови низ котлините во западниот и северниот регион и околу 17 степени Целзиусови во поширокото гевгелиско подрачје

Во Скопје наутро се очекува слаба магла и ниска облачност. Попладне ќе има услови за разведрување. Наутро минималната температура ќе се спуштидо -1, а максималната ќе достигне вредности до 11 степени Целзиусови.