Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Пад на температурите и поголема облачност

МЕТЕО: Пад на температурите и поголема облачност

pozitiv meteo dozd

Периодот на сончеви и топли „зимски“ денови ќе биде прекинат ден со позабележителн пад на температурите во текот на утрото кога ќе имаме околу 8 степени, а попладне пак не очекувајте премногу сончево време бидејќи максимумот ќе достигне до 14 степени со поизразена облачност и можност за локални врнежи од дожд.