Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Облачен 8 мартовски ден, но без силно невреме

МЕТЕО: Облачен 8 мартовски ден, но без силно невреме

oblacno3

Тие што ќе решат денес да го прослават 8 март, светскиот ден на жената, сигурно нема да ги поколеба облачното време бидејќи за разлика од вчера не се предвидени силни врнежи од дожд и голема нестабилност. Републичкиот просек на температури во текот на утрото ќе се движи до 7 степени, а попладне нешто потопло до 14 степени со послаб ветер.