Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Четврток, маглив ден со студен ветер и пониски температури!

МЕТЕО: Четврток, маглив ден со студен ветер и пониски температури!

mapa za chetvrtok

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, претпладне со слаба магла по котлините. Ќе дува слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 11 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со утринска магла. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со релативно високи дневни температури. Поради јужното струење по котлините ќе има појава на утринска магла.