HomeРЕФЛЕКТОРМузика„Metallica“ со играчки го отсвире својот хит „Enter Sandman“! (ВИДЕО)

„Metallica“ со играчки го отсвире својот хит „Enter Sandman“! (ВИДЕО)

Популарниот состав „Metallica“ за гледачите на шоу програмата „Tonight Show“ изведе несекојдневен настап, во кој со детски инструменти ја изведоа нумерата „Enter Sandman“, со мала помош на водителот Џејми Фалон и групата „The Roots“. Членовите на „Metallica“ заедно со хип-хоп составот „The Roots“ и Џими Фалон ја изведоа својата хит нумера од далечната 1991 година, „Enter Sandman“, со помош на детски играчки како пластична хорна, синтисајзер и други играчки.

„Metallica“ неодамна започна да објавува спотови за секоја нумера од својот предстоечки албум „Hardwired… to Self-Destruct“. Станува збор за нивниот 10 студиски албум, кој ќе биде објавен на 18 ноември.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com