HomeРЕФЛЕКТОРФилмМет Лебланк потпиша нов договор со „Top Gear“, вреден 1.7 милиони евра!

Мет Лебланк потпиша нов договор со „Top Gear“, вреден 1.7 милиони евра!

Ѕвездата од серијата „Friends“ Мет Лебланк потпиша нов договор двегодишен договор во вредност од 1.7 милиони евра за популарната емисија „Top Gear“, во која ќе биде водител, пренесуваат американските медиуми. Според овие извори, американскиот актер ќе биде главен водител во серијалот на 24 сезони за серијалот за автомобили кој ќе биде прикажуван следната година.

49-Годишниот Лебланк беше еден од водителите кога емисијата повторно започна да се емитува во мај после заминувањето на долгогодишниот водител. Крис Еванс си даде отказ во јули после пад на гледаноста и неповолни критики во врска со емисијата. Емисијата „Top Gear“, која комбинира, хумор, акробации и совети во врска со автомобилите, стана глобален хит со водителите Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Меј.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com