HomeГИГА БАЈТСмартфонMeizu m3 note – шампион со ниска цена, а топ перформанси

Meizu m3 note – шампион со ниска цена, а топ перформанси

Meizu продолжува со лансирање на смартфони кои многу вредат за парите, а таа философија е применета и со новиот Meizu m3 note кој чини само 125 долари. 
Meizu m3 note располага со 5.5 инчен Full HD дисплеј, работи со осум-јадрен MediaTek Helio P10 процесор, верзии со 2+16 GB RAM и ROM и 3+32 GB RAM и ROM, 13 мегапикселна главна камера, 5 мегапикселна селфи камера, мега батерија со капацитет од 4000 mAh и скенер за отпечатоци.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com