Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМаж се задушил од шпорет на дрва во Кривапаланечко

Маж се задушил од шпорет на дрва во Кривапаланечко

50 годишниот Орце И. од кривопаланечкото село Дурачка Река бил пронајден задушен во својот дом од чадот кој се создал по избивање на пожар од шпоретот на дрва при што се запалиле елементи од собата и алишта. Извршен е увид од страна на полициски службеник и направен е извештај.