Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМаж ранет во глава со ловечка пушка од малолетник

Маж ранет во глава со ловечка пушка од малолетник

lovecka puska

Во Свети Никола вчера бил ранет 55 годишен маж кој со воздушна пушка бил застрелан во главата од страна на 14 годишно момче. Случајот е пријавен во полиција и се уште не се соопштуваат детали во какви односи биле двајцата и дали станува збор за намерно стрелање или пак, незгода при ракување со оружјето.