HomeРЕФЛЕКТОРМузика„Massive Attack“ објавија спот со Кејт Бланчет (ВИДЕО)

„Massive Attack“ објавија спот со Кејт Бланчет (ВИДЕО)

Групата „Massive Attack“ објави нов спот за песната „The Spoils“ снимена во Хоуп Сандовал, во кој се појавува Кејт Бланчет. Спотот го режирал Џон Хилкоут австралиски режисер познат по филмовите „The Road“ и „The Proposition“. Кејт Бланчет во спотот поминува низ трансформација благодарејќи на чудните моќи на дигиталниот свет.

Нешто порано „Massive Attack“ објави и спот за песната „Come Near Me“, која ја режираше Ед Морис.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com