Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМашина усмрти младо момче во Бунарџик

Машина усмрти младо момче во Бунарџик

Дваесет и шестгодишно момче загина денеска во индистриската зона Бунарџик во објектот на КЕМЕТ Инженеринг. Според првичните полициски информации, работна машина паднала врз вработениот Даниел Т. (26) и го усмртила на лице место.

Од МВР велат дека е известена трудовата инспекција, извршен е увид на местото на несреќата, а телото на починатио по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција.