HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМашки труп пронајден во Велешко езеро

Машки труп пронајден во Велешко езеро

Во водите на Велешко Езеро, до браната, вчера бил пронајдено телото на починатиот Б.З.(78) од Велес. МВР соопшти стручна екипа констатирала дека кај починатиот нема траги на насилство. По наредба на јавното обвинителство телото на починатиот било предадено на фамилијата за погреб. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Велес, соопшти МВР.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com