HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМартија Станојковиќ ја претстави на детската Евровизија во Малта (ВИДЕО)

Мартија Станојковиќ ја претстави на детската Евровизија во Малта (ВИДЕО)

„Love will lead our way“ е песната со која Мартија Станојковиќ ја претставија Македонија на седмата по ред детска Евровизија која оваа година се одржа во Валета, Малта.

Таа зборуваше за својот костим кој го носеше за време на настапот и откри дека добила инспирација од изгледот на поп дивата Бијонсе.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com