Sunday, May 20, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонMarshal со нов „инструмент“ – Погледнете го смартфонот London

Marshal со нов „инструмент“ – Погледнете го смартфонот London

Marshal како еден од најпознатите производители на музичка опрема ги изненади сите со својот прв смартфон London кој е изработен мајсторски со ACC стеро звучници и фокусот е ставен пред се на квалитетниот звук.

Marshall-London2

London нема да ве импресионира премногу со хардверските компоненти и има скромен 4.7 инчен HD IPS LCD дисплеј, четири-јадрен Snapdragon 410 процесор, 1 GB RAM, 16 GB меморија, 2500 mAh батерија и 8 мегапикселна камера.

Marshal London работи со оперативниот систем Android Lollipop 5.0.2, а нуди и поголем број на музички апликации како DJ App, LoopStack и други. Цената на Marshal London изнесува 585 долари, а пласманот ќе започне на 17 август.

Извор: telefoni.mk