HomeРЕФЛЕКТОРМузика„Maroon 5“ и Кендрик Ламар ги здружија силите!

„Maroon 5“ и Кендрик Ламар ги здружија силите!

Пристигна и првиот производ од заедничката соработка меѓу популарниот состав „Maroon 5“ и раперот Кендрик Ламар под назив „Don’t Wanna Know“, а спотот за таа нумера излегува на 14 октомври. Текстот го пшуваа членовите на бендот заедно со Ламар, Џејкоб Кешир, Амар Малик, додека продуцент на песната е Бени Бланко.

Спото за нумерата, како што пренесува „Билборд“, ќе биде објавен на 14 октомври, а го режираше Дејвид Добкин, филмаџија кој стои зад најгледаниот спот на групата „Maroon 5“ за песната „Sugar“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com