Sunday, Jun 28, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈТенисМареј елиминиран! Шампионскиот товар или повреда на лактот?

Мареј елиминиран! Шампионскиот товар или повреда на лактот?

540e311851d13c523379ea7abbe50dc6a2a2010c

Енди Мареј се мачеше во првиот натпревар во Монте Карло против Жил Милер, а денес е елиминиран од турнирот Мастерс во Монте Карло од Шпанецот Алберт Рамос. Дали британецот не може да се справи со товарот број еден рекет во светот или се уште чуствува повреда во лактот што ја влече веќе некое време?

Се чинеше на почетокот дека Мареј лесно ќе се справи со Рамос, го презеде водството во првиот сет со 6:2, но подоцна следеше голем пад па го загуби вториот сет со идентичен резултат, во третиот сет Шпанецот победи со 5:7, и го елиминира шампионот во осминафиналето.