Saturday, Apr 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалМанчестер Јунајтед со пресврт до победа против Бриж

Манчестер Јунајтед со пресврт до победа против Бриж

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед синоќа убедливо победи против Бриж со резултат 3:1 во последната фаза од квалификациите за Лигата на Шампионите. Јунајтед, и покрај негативата по само 8 минути игра, успеа да дојде до пресврт со головите на Депај и Фелаини. На останатите натпревари домаќините со минимална предност победија против своите противници.

Резултати на синоќа одиграните натпревари:
Манчестер Јунајтед – Бриж 3:1
Астана – АПОЕЛ 1:0
БАТЕ – Партизан 1:0
Лацио – Баер Леверкузен 1:0
Спортинг – ЦСКА Москва 2:1

Вечерва од 20:45 часот се играат натпреварите:
Селтик – Малме
Скендербег – Динамо Загреб
Базел – Макаби Тел Авив
Рапид Виена – Шахтјор
Валенсија – Монако

Реваншите се играат за една недела.