HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМалолетник прободен со нож во Охрид

Малолетник прободен со нож во Охрид

ohrid-policija

Му рекле да излезе пред продавница, па го прободеле со нож. Вистинска драма се одвивала синоќа во два часот по полноќ во Охрид, кога на 17-годишен малолетник му се јавиле и му рекле да излезе пред продавница на улицата „Питу Гули“. Кога момчето пристигнало пред продавницата, насилник излегол од паркирано возило „Мерцедес“ и го прободел со нож. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. Случајот во полиција го пријавила мајката на момчето.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com