HomeДЕНЕШНАРегионМалолетен мигрант избоден во центарот на Белград

Малолетен мигрант избоден во центарот на Белград

Мигранти се степале во центарот на Белград. Во близина на автобуската станица, Алжирци нападнале и ограбиле Мароканец кој завршил со убодна рана од нож во десната поколеница и со неколку повреди од тупаници. Тој побарал помош на штандот на УНХЦР, а потоа бил префрлен во военомедицинската академија – јави РТС. Мароканецот изјавил дека бил нападнат од шест Алжирци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com