HomeДЕНЕШНАРепубликаМал фудбал ќе се игра во чест на загинатите бранители

Мал фудбал ќе се игра во чест на загинатите бранители

Меморијален турнир во мал фудбал во чест на загинатите бранители од 2001 и од 2015 година ќе се игра во спортскиот центар „Борис Трајковски“ .

Организацискиот одбор на турнирот е составен од претставници на министерствата за внатрешни работи и за одбрана, и од Здружението на загинатите бранители од 2001 година „Македонски херои“.

Меморијалниот турнир во мал фудбал е под покровителство на Министерството за внатрешни работи и ќе го отвори министерот Оливер Спасовски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com