HomeФЕР ПЛЕЈФудбал„Магионичарот“ се враќа на големата сцена!

„Магионичарот“ се враќа на големата сцена!

Од Бразил пристигнуваат вести дека Роналдињо следната сезона би можел да зарши во МЛС лигата. Оваа информација во етер ја пушти бразилскиот новинар Андре Ернан, пласирајќи ја оваа шпекулација на својот Твитер профил. Не е споменато за кој клуб Роналдињо би играл таму, а според сознанијата на овој новинар Роналдињо ја одбил понудата на Сао Паоло бидејќи наводно има усмен договор со некој клуб од МЛС лигата.

Доколку се оствари овиј трансфер, тоа би била дури девета дестинација за бразилскиот „магионичар“ во неговата мошне богата кариера, после Греми, Парис Сен Жермен, Барселона, Милан, Фламенго, Атлетико Минеро, Керетар и Флуминесе.

Рона

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com