HomeДЕНЕШНАРегионМафијашки напад во Нови Сад – изрешетана девојка пред својот автомобил

Мафијашки напад во Нови Сад – изрешетана девојка пред својот автомобил

novi_sad_-_02

Девојка на возраст од 30 години била изрешетана синоќа во Нови Сад додека излегувала од автомобил, во населбата Телеп, јавуваат српските медиуми. Според нив девојката, со најмалку четири куршуми е пренесена во болница и се наоѓа во животна опасност.
novi_sad_-_03
Во девојката Т.К. било пукано кога излегувала од возилото, црн џип. Напаѓачот излегал во непознат правец. Според шпекулации што ги објавуваат српските медиуми, нејзиното момче излегувало од зградата и сведочело на настанот. Неофицијално, тој зад себе имал дебело кривично досие, односно 15 пријави за кривични дела.
novi_sad_-_04

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com