Monday, May 21, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеЛуксузниот комплекс на Водно без голема штета од пожарот

Луксузниот комплекс на Водно без голема штета од пожарот

Пожарникарските екипи го изгаснаа пожарот кој избувна на покривот на луксузниот станбен комплекс „Панорама Резиденс“ на Водно. Пожарот се прошири во 14 часот, а брзата интервенција на пожарникарите спречи поголема штета. Од страна на инвеститорот е посочено дека не станувало збор за опасна ситуација но, реакцијата на пожарникарите била навремена.

Фото: telegraf.mk