HomeДЕНЕШНАПолитикаЛука Кржалоски од УМС на ВМРО стана директор на „Службен весник“

Лука Кржалоски од УМС на ВМРО стана директор на „Службен весник“

luka-krzaloski

Лука Кржалоски од УМС на ВМРО стана в.д. директор на јавното претпријатие „Службен весник“. Членот на Извршниот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и еден од најактивните членови на подмладокот на партијата, доаѓа на местото на досегашната директорка Ангела Атанасова. Промената на директорското место веќе е објавена во Службен весник.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com